Do naszej wspólnoty dołączyli nowi bracia Mirosław Pilśniak OP i Marek Domeradzki OP. Nowi bracia zamieszkają na plebani przy naszym kościele przy ul. Sienkiewicza.

O. Mirosław Pilśniak OP urodzony w 1959 r. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1983 roku wstąpił do zakonu dominikanów, w 1990 przyjął święcenia kapłańskie. Jest licencjatem teologii dogmatycznej UKSW. Był duszpasterzem młodzieży szkół średnich i akademickim, przeorem (w Krakowie w latach 1993-99, w Warszawie na Freta 1999-2002) i proboszczem (na Służewie w latach 2004-2006). Prowadził programy o tematyce religijnej oraz rodzinnej w TV Puls, współpracował z kanałem Religia.tv, gdzie prowadził „Akademię rodzinną”. Od 1992 roku zaangażowany w ruch rekolekcyjny i formacyjny małżeństw „Spotkania małżeńskie”, od 2005 był duszpasterzem rodzin oraz opiekunem Klubiku Maluchów i Rodziców „Sto Pociech” i prezesem Fundacji Sto Pociech. Członek Laboratorium „Więzi”. Autor książki „Krótka kołdra. O dialogu małżeńskim” (Wydawnictwo W drodze, 2010). Jest także autorem wielu kompozycji muzyki liturgicznej, obecnych w śpiewniku „Niepojęta Trójco”. W połowie 2019 roku ponownie rozpoczął pracę w Krakowie jako pracownik Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, prowadził także przygotowanie do małżeństwa (kurs weekendowy), wykłada w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oraz teologię małżeństwa i etykę na Dominikańskim Studium Filozoficzno-Teologicznym.

O. Marek Domeradzki OP urodzony w 1987 r. we Włocławku – dominikanin, był duszpasterzem Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych, doktorant na Wydziale Teologicznym w Katowicach. Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 2006 roku. Po święceniach w 2013 r. trafił do nowopowstającego klasztoru dominikanów w Katowicach. Następnie mieszkał i pracował w klasztorach w Waszyngtonie (USA) oraz Warszawie. Od 2018 roku przebywał w Hermanicach. Pasjonat Lotnictwa. Szczęśliwy opiekun przygarniętego kotka – Lotki.

Naszą wspólnotę opuścił o. Jacek Szymczak OP, któremu dziękujemy za pracę w naszym klasztorze.