Wspólnota łódzkich dominikanów, w związku z dynamicznie rozwijającą się pandemią koronawirusa podjęła decyzję o odwołaniu publicznego sprawowania niedzielnej Mszy Świętej dnia  15 marca 2020 roku. 

Kaplica naszego klasztoru ma niewielką powierzchnię, w niedziele panuje w niej tłok, a modlący się w niej wierni, nie są w stanie zachować należnego dystansu dla uniknięcia zakażenia drogą kropelkową.

Decyzja ta, podyktowana wzajemną troską i zaleceniami służb sanitarnych, ma na celu ochronę wiernych i naszych współbraci przed ryzykiem zarażenia się wirusem 2019-nCoV.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, zasugerowała biskupom diecezjalnym, udzielenie grupie wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.  

Prosimy o zapoznanie się z możliwością uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w większych kościołach na terenie Łodzi, osoby  z grupy podwyższonego ryzyka prosimy o uczestnictwo w liturgii za pośrednictwem mediów, oraz solidarność ze wspólnotą Kościoła po przez uczestnictwo w komunii duchowej. Msza Święta o godzinie 12.00 będzie transmitowana on-line. / link do transmisji /

15 marca nasza wspólnota odprawi Msze Święte w powierzonych nam intencjach. Jeśli ofiarodawcy bedą chcieli przenieść zamówioną intencję na inny termin prosimy o kontakt z o. Jackiem Szymczakiem.

Powyższa decyzja dotyczy jedynie Mszy Świętych niedzielnych w dn. 15 marca. Decyzje dotyczące kolejnych niedziel, nasza wspólnota podejmie niebawem i przekażemy ją wiernym.

Prosimy o zrozumienie decyzji klasztoru. W tych dniach, bądźmy solidarni w modlitwie, wzajemnej trosce oraz w sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń służb dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo. 

                                                            wspólnota łódzkich dominikanów